منوی دسته بندی

توصیه نامه برای اپلای

توصیه نامه برای اپلای
توصیه نامه برای اپلای

توصیه نامه در اپلای برای موقعیت های شغلی و تحصیلی یکی از ملزومات می باشد ، معمولا در اروپا از ۲ تا ۴ توصیه نامه (بسته به رویه های کارفرما) مورد نیاز است. توصیه نامه بالاخص زمانی که از طرف کسی باشد که گیرنده وی را بشناسد بسیار موثر است. در توصیه نامه، نویسنده بایستی با توجه به قالب همکاری که با شما داشته است نقاط قوت و ضعف شما را ذکر نموده و در پایان نتیجه گیری نماید چرا شما را به فرد مخاطب توصیه می کند. با توجه به اینکه افراد مختلف شیوه های نگارش مختلفی دارند، در موقعیت های متفاوتی با شما تعامل داشته اند لذا توصیه می شد اکیدا از تهیه یک متن و دادن آن به افراد مختلف جهت امضا پرهیز کنید. لازم است برای هر فرد توصیه کننده با توجه به پروفایل وی، نحوه تعامل شما با ایشان این متن تحریر شود. تیم ما در زمینه Carrier and Personal Assessment با استانداردهای اروپایی تجربیات زیادی داشته که در آماده سازی شما برای مراحل مختلف جستجوی موقعیت تحصیلی و کاری مناسب در اروپا به شما کمک کند.

خدمات ما:
دقیقا چه کاری انجام می دهیم؟

توصیه نامه تحصیلی

توصیه نامه برای پذیرش دکتری، پست داک، هیات علمی و بورس تحصیلی

توصیه نامه کاری

توصیه نامه برای یافتن شغل در صنعت highly-skilled worker

وقت مشاوره

رزرو وقت مشاوره جهت تهیه رزومه و مراحل اپلای کاری و یا تحصیلی

دوره های آموزشی

آموزشهای مختلف جهت قوی کردن رزومه: دوره آموزشی، کارآموزی پژوهشی-صنعتی

توصیه نامه (recommendation) بخش ضروری اپلای کاری و تحصیلی می باشد. عملا بیانگر آن است که در دوران تحصیلی و یا در شغل های قبلی نحوه تعامل و همکاری شما به چه صورت بوده است. توصیه نامه لازم است تعادل مناسبی از نکات مثبت و منفی (بله منفی) درباره شما داشته باشد. البته نحوه ارایه نکات منفی بایستی به گونه ای باشد که با حفظ جلب اعتماد خواننده، چهره مثبتی از شما ارایه دهد.

فرایند انجام کار
توصیه نامه برای اپلای

مراحل انجام کار برای تهیه توصیه نامه انگلیسی شما مطابق استانداردهای اروپایی به شرح زیر است:

در این صفحه سفارش خود را ثبت می کنید. در سفارشتان زمان آماده سازی را میتوانید انتخاب کنید. تعداد درج شده در سفارش به تعداد توصیه نامه های درخواستی باشد.

توجه: زمان آماده سازی، زمان مورد نیاز برای آماده سازی هر ورژن پس از تکمیل فرایند پرداخت و ارسال فایل توصیه نامه توسط شما می باشد. معمولا سریعتر از زمان ذکر شده توصیه نامه به دستتان می رسد.

پس از ثبت سفارش برای هر فرد توصیه کننده نمونه فارسی و یا انگلیسی توصیه نامه به همراه شماره سفارش خود را از طریق ایمیل resume@eu-apply.ir برای ما ارسال می کنید. 

برای هر فرد توصیه کننده اطلاعاتی درباره ایشان (مقام، رتبه و رابطه کاری یا تحصیلی ایشان با شما) را ذکر می کنید. سپس دلایلی که ایشان برای توصیه شما دارنند را نیز به تفصیل به فارسی تشریح نمایید.

برمبنای اطلاعات شما ما متن توصیه نامه های را با شیوه های نگارش متفاوت تهیه کرده برای شما ارسال می کنیم.

در این مرحله شما توصیه نامه ها را بررسی کرده، در صورت صلاحدید با توصیه گر خود چک کرده و پس از طی حداکثر ۱۰ روز به همراه اصلاحات درخواستی به ما بر میگردانید. 

در صورتی که هنگام ثبت سفارش وقت مشاوره را انتخاب کرده باشید جلسه مشاوره ای آنلاین به مدت ۳۰ دقیقه برای شما اختصاص داده خواهد شد.

پس از اصلاحات توصیه نامه نهایی برای شما ارسال خواهد شد.

پلن های سفارش توصیه نامه برای اپلای

پلن اقتصادی

آماده سازی طی 10 روز کاری

800،000 تومان

پلن پایه

آماده سازی طی 5 روز کاری

1،000،000 تومان

ویدیوهای آموزشی توصیه نامه برای اپلای

از چه کسانی توصیه نامه بگیریم

نگارش کاورلتر

اپلای تحصیلی

در اپلای تحصیلی لازم است که حتما از اساتید راهنمای دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا دکترا توصیه نامه داشته باشید. بدون توصیه نامه استاد راهنمای پایان نامه گرفتن پذیرش بسیار مشکل است. اساتید دیگر نظیر استاد مشاور و یا اساتیدی که درس های آنها را با نمرات عالی گذرانده اید نیز گزینه های مناسبی برای گرفتن توصیه نامه هستند.

اپلای کاری

در اپلای کاری اهمیت توصیه نامه نسبت به اپلای تحصیلی کمتر است. داشتن توصیه نامه از مدیر مستقیم یا افرادی که در پروژه ها با آنها همکاری داشته اید بسیار مفید است. در صورتی که مدت زمان زیادی از فارغ التحصیلی شما نگذشته باشد یک یا دو توصیه نامه از اساتید دوره تحصیل نیز مفید خواهد بود.

توصیه نامه برای اپلای

سوابق ما

سابقه اخذ پذیرش

سابقه اخذ پذیرش از موسسه ماکس پلانک آلمان، دانشگاه های DTU, TU-Delft, EPFL, ETHZ

سابقه تحصیل و کار در اروپا

سابقه بیش از ۸ سال زندگی، کار و تحصیل در اروپا: کشوررهای آلمان، سوییس و هلند

مهارتهای تخصصی

دارای گواهینامه در زمینه Carrier and Personal Assessment از موسسه Didisheim کشور سوییس

نمونه توصیه نامه های تهیه شده

توصیه نامه مقطع ارشد برای اپلای دکتری
دانلود
توصیه نامه فرد با چندین سال سابقه کار برای اپلای کاری
دانلود
مراحل اخذ پذیرش؛
پذیرش تحصیلی

در دانشگاههای اروپایی به طور سنتی پذیرش دانشجو از طریق مکاتبه مستقیم و با تصمیم استاد راهنما صورت می گیرد. معمولا اساتید بر مبنای بودجه های پزوهشی که دارند اقدام به پذیرش دانشجوی دکترا یا محقق پست داک می نمایند. البته در سالهای اخیر دانشگاه هایی نظیر EPFL سیستم آمریکایی Admission Office را هم راه اندازی کرده اند که غربالگری اولیه ای انجام می دهند و سپس دانشجویانی که از این فیلتر اولیه گذر کرده اند بایستی با اساتید مکاتبه کرد و از ایشان پذیرش بگیرند. مراحل مکاتبه با اساتید و اخذ پذیرش به شرح ذیل است:

معمولا از طریق مقالات علمی مرتبط با زمینه ای که می خواهید در آن ادامه تحصیل دهید می توانید اقدام کنید.

از طریق سایت های که موقعیت های دکتری و پست داک در کشورهای اروپایی را به اشتراک می گذارند. لینکدین هم گزینه مناسبی است.

در این بخش می توانید از خدمات ما در زمینه تهیه رزومه، کاورلتر و تهیه متن ایمیل استفاده کنید.

برای پیگیری درخواست خود می توانید با ارسال ایمیل پیگیری کنید. در این بخش می توانید از خدمات ما در زمینه تهیه متن ایمیل استفاده کنید.

در این بخش می توانید از خدمات ما در زمینه تهیه متن ایمیل استفاده کنید.

معمولا در صورت تمایل به جذب شما، اساتید ابتدا یک مصاحبه آنلاین با شما برگزار خواهند کرد. در این جلسه ممکن است افرادی هم از اعضای تیم ایشان حضور داشته باشند.

در صورتی که شما در مصاحبه آنلاین عملکرد خوبی داشته باشد شما را برای مصاحبه حضوری دعوت می کنند. معمولا دعوت نامه ویزای توریستی برای شماارسال می کنند و هزینه های سفر شامل یک شب هتل را هم پرداخت می کنند.

در صورتی که مصاحبه حضوری شما هم اوکی شود نامه پذیرش و قرارداد برای شما ارسال خواهد شد. معمولا شما لازم است قرارداد را امضا کرده و با پست به ایشان بر گردانید. با نامه پذیرش و یا قرارداد شما می توانید از سفارت کشور مذکور درخواست ویزای اقامتی کنید و خودتان را برای سفر آماده کنید 🙂

مراحل یافتن شغل
در اروپا

شرکت های اروپایی معمولا فرصت های کاری را در سایت شرکت ارایه می دهند و امروزه در سایت هایی نظیر لینکدین و یا researchgate آگهی می کنند. البته همیشه مکاتبه مستقیم با شرکتی که بسیار علاقمند به همکاری با آن هستید کار درستی است حتی اگر موقعیت کاری نداشته باشند. زیرا برای شرکت ها افرادی که علاقه بسیار زیادی به محصولات و فرهنگ انها دارند بسیار ارزشمند هستند و در صورتی که مهارتهای مرتبط داشته باشید و مکاتبه خود را به صورت اصولی انجام دهید فرصت کاری ممکن است ایجاد شود.

معمولا از سایت های انجمن های تخصصی می توانید اقدام کنید.

از طریق سایت های که موقعیت های کاری را به اشتراک می گذارند. لینکدین هم گزینه مناسبی است.

امروزه اکثر شرکتها سایت هایی برای اقدام جهت استخدام دارند که در آنها لازم است رزومه و کاورلتر را بارگزاری کنید. البته ممکن است بخواهید در لینکدین با افراد کلیدی شرکت در زمینه استخدام مکاتبه کنید که در ان صورت نیاز به تهیه متن ایمیل یا پیام خواهید داشت. در این بخش می توانید از خدمات ما در زمینه تهیه رزومه، کاورلتر و تهیه متن ایمیل استفاده کنید.

برای پیگیری درخواست خود می توانید با ارسال ایمیل پیگیری کنید. در این بخش می توانید از خدمات ما در زمینه تهیه متن ایمیل استفاده کنید.

در این بخش می توانید از خدمات ما در زمینه تهیه متن ایمیل استفاده کنید.

معمولا در صورت تمایل به جذب شما، کمیه استخدام ابتدا یک مصاحبه آنلاین با شما برگزار خواهند کرد. در این جلسه معمولا چند نفر از کمیته استخدام حضور دارند.

در صورتی که شما در مصاحبه آنلاین عملکرد خوبی داشته باشد شما را برای مصاحبه حضوری دعوت می کنند. معمولا دعوت نامه ویزای توریستی برای شماارسال می کنند و هزینه های سفر شامل یک شب هتل را هم پرداخت می کنند. مصاحبه های حضوری ممکن است چند مصاحبه با افراد مختلف نظیر تیم های فنی، تیم منابع انسانی و تیم مدیریت باشد.

در صورتی که مصاحبه حضوری شما هم اوکی شود قرارداد برای شما ارسال خواهد شد. معمولا شما لازم است قرارداد را امضا کرده و با پست به ایشان بر گردانید. با قرارداد شما می توانید از سفارت کشور مذکور درخواست ویزای اقامتی کنید و خودتان را برای سفر آماده کنید 🙂